SK ČR   Databáze Národní knihovny ČR Aktuální báze:  SKC  
Konec | Přihlášení | Databáze | Dílčí báze | Nastavení | Otázky | Nápověda
Vyhledávání / Rejstříky | Výsledky dotazu | Předchozí dotazy | Schránka | Historie |
 
  Základní vyhledávání  |  Rozšířené vyhledávání  |  Z více bází  |  Vyhledávání CCL  | 
Služby pro knihovny
 
SKC -  Souborný katalog České republiky (CASLIN)
Upozornění: Národní knihovna ČR bude z technických důvodů mimořádně uzavřena v sobotu 9.12.2023.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.
EBSCO Discovery Service NK ČR Informace o Souborném katalogu ČR
Zru~Zit
Plné texty       Dostupné v kolekci NK ČR       Pouze katalogy NK ČR

Základní vyhledávání
Vyberte údaj pro vyhledávání:  Zrušit
Zadejte slovo nebo slovní spojení: 
Druh dokumentu:      pouze dokumenty v češtině  
Blízkost slov? Ne Ano
Nápověda Pro další informace použijte tabulku kódů jazyka, tabulku kódů zemí a tabulku kódů druhů dokumentu.

Prohlížení rejstříků
Vyberte rejstřík k prohlížení:  Zrušit
Zadejte heslo k otevření rejstříku:   

Nejčastější dotazy za poslední týden:
  alice kopečková nadace ...      andré hoogeboom      ashworth andrew      baj o duzenie      bohuslav matěj černohorský      co píšou odsouzení před ...      daniel porazil      encyclopedia of conifers      fenomenální včely      ford mustang      hamilton válí      helbing 1911      im reich der phantome      international angiology      jednoduše umělá inteligence      jízdní řád      k interpretaci uměleckého ...      lekopis      martin slepička      mezní právo a jeho rituály      nekroskop      nezdárná dcera      okresní věstník pro politický ...      pedagogická diagnostika      pomezský hraničář      poprava kata z rigy      prameny české moderní ...      pražské studie geofysikální      ross brawn      sigla      tomáš jadlovský      v obecném zájmu      výběr knih nově zařazených      výběr z nově zařazených ...      zmizelá praha   

Základní nápověda k vyhledávání:

Nápověda Nezáleží na tom, zda použijete velká nebo malá písmena. V souladu s ČSN 976030 jsou za samostatná považována písmena č,ř,š,ž, ostatní písmena s diakritikou lze zapisovat i bez diakritiky (t.j. zápisem capek se vyhledá capek i cápek, ale nikoli čapek). Cizí ženská příjmení je třeba zadávat v původní podobě, tj. bez koncovky "-ová".

Nápověda Všechny údaje zahrnují slova z názvu, jména autorů a dalších původců, místo vydání, nakladatele, rok vydání, klíčová slova (předmět dokumentu). Slova se zapisují vedle sebe bez ohledu na druh údaje. Pro vyhledávání podle dalších údajů (např. ISBN / ISMN / ISSN, kód země vydání, kód jazyka atd.) si můžete vybrat z nabídky v menu.

Nápověda Pro krácení (zleva i zprava) se používá znak ? nebo * (např. zadáním geolog? se vyhledají záznamy, které obsahují slova geolog, geologie, geological, geologický atd.). Znak ? slouží i jako zástupný znak, např. pro nalezení slov v různých pravopisech (pre?ident vyhledá jak záznamy se slovem president, tak prezident). Při vyhledávání je možno také použít logické operátory AND, OR a NOT. Označením Ano pro Blízkost slov? se vyhledají pouze záznamy, kde jsou zadaná slova vedle sebe v příslušném pořadí.

Nápověda Pro otevření rejstříku není třeba zadávat celá hesla, ale znaky pro krácení se nepoužívají. Kliknutím na heslo v rejstříku zobrazíte připojené záznamy. Kliknutím na autoritní záznam u příslušného hesla zobrazíte další údaje k heslu.

Nápověda Pro složitější vyhledávací kombinace zvolte Rozšířené vyhledávání z nabídkové lišty. Podrobnější informace k vyhledávání nabízí Nápověda k používání systému.

Nápověda Dotaz generovaný systémem do adresního řádku není po ukončení relace platný. Jak uložit přístup do katalogu nebo konkrétní dotaz mezi Oblíbené vám poradí návod k vytváření záložek.